כדרך הטבע, האישה היא זו שיולדת ותפקיד הגבר הוא לתמוך. נבראנו שונים ולא בכדי. בקורס הייחודי של דרך הטבע נלמד וניישם את התפקידים השונים תוך התאמה אישית לצורך של כל אחת ואחד.

הקורס מתאים לכל מי שמעוניינת להתכונן ללידה המיוחלת מבחינה פיזית, נפשית ומנטלית ולייצר לעצמה חווית לידה חיובית ומעצימה עבורה ועבור המלווה בו היא בוחרת.

קורס הכנה ללידה בדרך הטבע כולל 5 מפגשים בני שעתיים כל מפגש. המפגשים ממוקדי נושא ובעלי אופי ייחודי המשלב הקשבה אישית, סדנאות, מענה לכל שאלה ותרגול.

הכנה ממוקדת לנשים לקראת הלידה אשר במהלכה מעבדים פחדים וחששות, מוכנות פיזית ורגשית,  חשיבות הנשימה ויישומה, מושגים נפוצים מחדר הלידה, משמעותם המילולית והטכנית, הבנת והכנת תכנית לידה,  תיק לידה, והכנה להנקה ולימים הראשונים של ההורות והזוגיות החדשה.

מפגש ייעודי לגברים על הפחדים והחששות של המלווה בלידה, שלבי הלידה וזיהויים, תפקיד המלווה וחשיבותו, איך המלווה עובד נכון ושומר גם על גופו שלו, זוגיות והורות בימים הראשונים לאחר הלידה ושיטות לתמיכה בריאה.

סילבוס הקורס

מפגש ראשון:

נפלאות הגוף. מה התהליך הרגשי והפיזיולוגי שעובר הגוף הנשי בעת הלידה. נדבר על פחדים ופתרונות, על שלבי הלידה ברמה הטכנית ומה קורה בכל שלב ברמה הפיזית והרגשית. מהם התנאים האופטימליים להם הגוף זקוק ומהן הדרכים להשיגם. מהי הכנת הגוף והנפש ללידה ואיך נעשה זאת?!

מפגש שני:

באתי ללדת. מהו התהליך שעוברים בבית היולדות מרגע הגעתנו ועד ללידה. "זירוז לידה" מהן האפשרויות השונות לזירוז לידה בבתי היולדות השונים ומתי מציעים אותן. משככי כאבים: הפלוסים והמינוסים של המשככים השונים המוצעים ליולדת בעת הלידה, והשפעתם המשתנה על האם והעובר.

מפגש שלישי:

עדיין בבית, השלב הלטנטי. אנחנו עדיין לא בחדר לידה אך כבר מתחיל לכאוב, מה הן הדרכים העומדות לרשותנו להתמודד עם הכאב בצורה המיטבית. טכניקות נשימה, תנועה ודמיון מודרך.

מפגש רביעי:

שנינו ביחד וכל אחד לחוד. מפגש ייחודי עבור שני בני הזוג ביחד ולכל מין בנפרד. הכנה ממוקדת לגברים על תהליך הלידה מנקודת מבט גברית: מה תראה ותרגיש ולְמה, בעצם, תידרש בזמן הזה. איך תקל עליה ומה יקל עליך. מפגש הגברים יועבר על ידי מוטי שוחט, מרפא טבעי ומכין ללידה.
נלמד גם על תכנית לידה ותיק לידה, עם הנשים. 

מפגש חמישי:

רגע אחרי. ההנקה, והטיפול בתינוק בשעות ובימים הראשונים.

סגירת תפריט