אודות גילת

גילת שוחט, תומכת לידה (דולה), רפלקסולוגית ומעסה, אימא לשלושה בנים מקסימים, נשואה למוטי, מטפל בצמחי מרפא, עיסוי ורפלקסולוגיה.

בוגרת מכללת רידמן לרפואה משלימה משנת 2001, מוכשרת כתומכת לידה ב"אמא אדמה", מרכז להריון, לידה והורות, ומלווה לידות כבר 3 שנים.

כמטפלת הוליסטית, ייעודי הוא לצעוד יד ביד עם מטופלים שלי אל תוך תהליכי השינוי שעליהם לעבור בכדי לפתור קונפליקטים שונים בחייהם המובילים לכאבים ומחלות גופניות. בשנים האחרונות אהבתי הגדולה נתונה לליווי לידות, ואני מודה בכל רגע על הזכות האדירה שניתנה לי ללוות נשים בחוויה המופלאה של הבאת חיים חדשים לעולם. את שלושת ילדי ילדתי בלידות טבעיות, בתמיכה פעילה של בעלי. את החוויה המופלאה  והמעצימה שחוויתי במהלך הלידות אני שואפת להעביר הלאה.

אני מאמינה בזכותה של כל אישה לקחת חלק דומיננטי בהחלטה על מהלך הלידה שלה. לשם כך על הנשים להגיע ללידה מושכלות ומודעות לגבי התהליכים שגופן עובר בתהליך הלידה, על האפשרויות העומדות בפניהן ועל היתרונות והחסרונות של כל אחת מאפשרויות אלה. לשם כך אני מעבירה קורסי הכנה ללידה במסגרות קטנות ואינטימיות, כחלק מליווי הלידה או בנפרד ממנו. בקורס אנו לומדים על מהלך הלידה הצפוי, מעלים פחדים ובעיות ולומדים כיצד להתמודד איתן בזמן האמת. כחלק מהקורס עובר בן הזוג של היולדת הכשרה בתמיכה ביולדת על ידי בעלי, ששימש לי כדולה במלוא מובן המילה בלידות של ילדינו.

מתוך הניסיון האישי הזה, אני מודעת מאד לחשיבות ולעוצמה של נוכחות בן הזוג בלידה. נוכחותי כדולה בחדר הלידה אינה מאיימת על האינטימיות הזוגית ועל עזרתו הפעילה של בן הזוג במהלך הלידה, אלא להפך. גם במהלך קורס ההכנה ובעיקר במהלך הלידה עצמה, אני מנחה את בן הזוג כיצד לסייע ליולדת ועוזרת לו לתמוך בה בצורה המתאימה ביותר לרצונה והטובה ביותר עבור היולדת ועבור הזוג. 

צרי קשר עוד היום...

סגירת תפריט